Sürücü Kursu İçin Gerekli Evraklar

Sürücü Kursu Kaydınız için gerekli evrak listesi

1) BİYOMETRİK RESİM

2) SÜRÜCÜ OLUR SAĞLIK RAPORU

3) DİPLOMA FOTOKOPİSİ/ÖĞRENCİ BELGESİ

 

  • En az İlkokul mezunu (İlkokul 4. sınıfı bitirmek yeterlidir.)
  • Bunu ispatlayan orta, lise, üniversite tastikname, öğrenci belgesi veya diploma hangisi olsa olur.
  • Yabancı uyruklu adaylarımız da noterden türkçe tercüme yaptırarak kursa verebilir.
  • Artık sabıka kaydı istenmemektedir, bunun yerine beyanname alınacaktır.
  • Kayıtta yanlış beyanda bulunulsa da meb tc no ile otomatik kontrol yapmaktadır.

Bu cezalara dikkat: Eski Türk ceza Kanun na göre:403,404. maddeleri ile 572/2-3maddelerinden ikiden fazla ve 1918 sayılı kaçakcılığın men ve takibine dair kanunun 28 ve 29 uncu maddelerinden 6136 sayılı ateşli silahlar ve bıçaklar hakkında kanunun 12 nci maddesinin 3 üncü ve takip eden fıkralarındakisuçlardan hüküm giymemiş olmak;yeni kanuna göre: >5237/188.190.191 >2918/119 >4926/6 Bu maddelerden hüküm giyenler mahkeme hüküm kararlarını kontrol etsinler mahkeme tarafından memnu haklarınız alınmamış ise buna rağmen MEB kaydınızı siler ise adalet bakanlığı işlem merkezinden düzeltebilirsiniz.

Sağlık raporu ile dikkat edilmesi gereken hususlar: Sağlık Raporu;yeni yasaya göre tek gözü görmeyenler diğer gözü10/10 görüyor ise A,B ve F sınıfı sürücü belgesi alabilirler.

Sağlık raporunu aile hekimleriniz den veya özel sağlık kuruluşlarından alabilirsiniz.

Eğitim durumu ile ilgili hususlar: Eğitim durumumuz;2918 sayılı karayolları kanununun 41 inci maddesinin (b) bendinde öngörülen A1,A2,A,B,C ve D sınıfı sürücü belgesi alacak olanlarda en az İlkokul 4. sınıfı bitirmek yeterlidir.

ehliyet kursu için gerekli evraklar

ehliyet kursu için gerekli evraklar, ehliyet için gerekli belgeler, sürücü kursu için gerekli belgeler, ehliyet için gerekli belgeler, ehliyet için gerekli belgeler 2018, trafikten ehliyet almak için gerekli evraklar, ilk defa ehliyet için gerekli belgeler, b sınıfı ehliyet için gerekli belgeler, ehliyet gerekli belgeler, sürücü kursu gerekli belgeler

Aralık Kayıtları İçin 10 Aralık Son Gün

Şimdi Başvur
ÜST