Ehliyet Sınav Tarihleri

Ehliyet almak için girmeniz gereken ehliyet sınav tarihlerine Kızıltoprak Sürücü Kursunun ehliyet sınav tarihleri listesinden ulaşabilirsiniz.

Merkezi Sınavlar

Burada yazılı olan sınavlar merkezi sınavlardır. Daha erken sınav olmak isterseniz, E-Sınav'ı tercih edebilirsiniz.


Kurs Kayıt Tarihleri Yazılı Sınav Direksiyon Ana Sınav Direksiyon Ara Sınav Notlar
30 Kasım -1 - 30 Kasım -1 30 Kasım -1 30 Kasım -1 - 1 Aralık -1 30 Kasım -1 - 1 Aralık -1 Artık bütün ehliyet(Sürücü Kursu) sınavları E sınav olarak elektronik sistemle yapılmaktadır,istanbulda üsküdar,kartal,tuzla,kadıköy gibi 12 salon da girilebilmektedir.

HERGÜN E-SINAV

E-Sınav Her Gün: E-Sınav İstanbul'da Anadolu Yakası Koşuyolu,Kartal,Tuzla,Sancaktepe ve Avrupa Yakası Beşiktaş,Bakırköy,Eyüp,Şişli,Küçük Çekmece,Avcılar,Güngören bulunur.

E-Sınav'da başarılı olduğunuzda, direksiyon eğitimleriniz bittiği zaman MEB İlçe Müdürlüğünün yapacağı ilk direksiyon sınavına girebilirsiniz.

7 gün sürecek olan teorik eğitimleriniz tamamlandığında randevu alarak hemen e-sınava girebilirsiniz. E-sınav salonları, merkezi sınavlarda sorulan soruların bilgisayar üzerinden cevaplanmasıdır.

Merkezi sınav sonuçları 3 haftada açıklanıyorken, e-sınav sonuçlarınızı sınav salonundan ayrılırken öğrenebilirsiniz. Tabi bu durum MEB İlçe Müdürlüğünün yaptığı ilk direksiyon sınavına girebileceksiniz.

E-Sınav'a Her Gün Kayıt Olabilirsiniz!

E-sınav sonucunuzu salon çıkışında alabilirsiniz. E-Sınav'da Başarılı olduysanız eğer, direksiyon eğitimleriniz tamamlandıysa ve o ay içinde bulunduğunuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün direksiyon sınavı varsa hemen sınav olabilirsiniz.

Direksiyon sınavından başarısız olursanız 15 gün sonra tekrar sınava girebilirsiniz.

E-Sınav görselliği daha zengin başarı oranı daha yüksek verimli ve zaman tasarrufu olan bir sistem. Önerilir.

E-Sınav Merkezleri :

İstanbul Anadolu Yakası için Üsküdar Haydarpaşa Anadolu Lisesidir.

Avrupa Yakası için MTSK Sınav Merkezi :Güngören Sultan Alparslan Anadolu İmam Hatip Lisesidir.

İsterseniz İzmit, isterseniz Ankara, isterseniz Eskişehir ve isterseniz İzmirde'de girebilirsiniz. Özgürsünüz...

ehliyet sınav tarihleri

ehliyet sınav tarihleri, ehliyet direksiyon sınav tarihleri, ehliyet sınav tarihleri ne zaman, ehliyet yazılı sınav tarihleri, ehliyet sınav tarihleri 2018, 2018 ehliyet sınav tarihleri, ehliyet sınav tarihleri 2019

Aralık Kayıtları İçin 10 Aralık Son Gün

Şimdi Başvur
ÜST